Co myślicie o tym jak muzułmanie traktują kobiety?

Mam znajome małżeństwo i czasami to aż mnie świerzbi,

aby coś powiedzieć, ale nie zupełnie chłopu tylko jego żonie,

są z Algierii ona oczywiście w tych ich ciuchach i chusta na głowie,

bo tak zwyczaj karze, a z tego co dowiedziałam się od innych

z ich kraju to zależy od decyzji męża, ale nie o to chodzi,

mają syna 9 lat i córkę 8 lat,

ojciec traktuje oboje równo, czyli nagradza i karze w ten sam

sposób, ale matka brak mi słów synowi wolno wszystko,

córce nic, 2 tygodnie temu urodził się im kolejny syn i córka

nawet nie może się zbliżyć do małego, a synowi nawet

pozwala go karmić.

Czasem mi tak żal tej dziewczynki, ale wygląda na to,

że matka wychowuje ją w taki sposób aby uważała,

że mężczyzna jest najważniejszy i jemu wolno wszystko,

jego należy słuchać, a o żywieniu to już się nie wypowiadam

bo dokładnie przestrzegają religii, mieszkając w kraju

katolickim nie uznają żadnych świąt nawet dla dzieci,

a one nie są w stanie zrozumieć dlaczego inne dzieci

mają tak a one nie :)

The following two tabs change content below.
Otagowane:  

19 Responses to Muzułmańskie kobiety, czy ich zachowanie to ich własny wybór?

 1. boja pisze:

  Muzułmańskie chłopy też nie mają lekko! Ta gimnastyka przy modlitwie…

  • ~Ewa (Ind) pisze:

   Do tego ta modlitwa odbywa się w środku nocy. Nie ma przeproś, wstać trzeba przed Słońcem. I utrzymać kilka żon te chłopy muszą. Aw Ramadanie nie tylko jeść i pić za dnia nie mogą, ale też seksu uprawiać.

   • ~ewa pisze:

    Jakies dziwne masz informacje. NIE MUSZA miec kilku żon tylko moga jezeli ich na to stac. I seks tez moga uprawiac w czasie Ramadanu, o ile robia to ze wspolmalzonkiem/-ka i w czasie miedzy zachodem a wschodem slonca…

    • Ja tak daleko się nie zagłębiam i w jesli mieszkają w krajach cywilizowanych zazwyczaj mają jedną żonę a co robią w domu za zamkniętymi drzwiami to już wyłacznie ich sprawa :)

    • ~Ewa (Ind) pisze:

     O mamy takie same informacje! Nie napisałam, że muszą mieć kilka żon, ale jeśli mają to muszą je utrzymać. Zachować wstrzemięźliwość w ciągu dnia, czyli znowu tak jak napisałaś. Wszystko się zgadza.

 2. Ultra pisze:

  Zauważyłam, że w Polsce także kobiety wychowują inaczej swoich synów. Dziewczynki uczone są sprzątania, pomagają w kuchni, robią zakupy itp.Chłopcy zwolnieni są z obowiązków, czasem wyniosą śmieci,choć coraz rzadziej widzę wychodzących synów, częściej robią to córki. Polki wychowują leworęcznych mężczyzn.
  Serdeczności zasyłam.

 3. ~Celt pisze:

  Uważam się za osobę naprawdę otwartą i tolerancyjną, bo wiele w życiu przeszedłem i widziałem – ale jak czasami widzę, jak się żyjęe wśród muzułmanów, to aż mi brak słów…

  Biedni Ci Twoi znajomi strasznie…a już najbardziej żal tej małej…

  Pozdrawiam serdecznie i zapraszam na Sienkiewicza :)

 4. Mam zaprzyjaźnioną muzułmańską rodzinę mojego arabskiego przyjaciela… Ich zwyczaje i poglądy często mnie szokują, a najbardziej dziwi mnie fakt, że siostry mojego kumpla w pełni to akceptują i czują się z tym szczęśliwe!
  Gdy próbowałam im pokazywać mój punkt widzenia, to patrzyły na mnie tak jak ja popatrzyłabym na człowieka, który zaproponowałby mi porzucenie męża i pracy i np. realizowanie się w roli pensjonariuszki domu publicznego…

 5. ~jotka pisze:

  Też tego nie rozumiem, w XXI wieku takie średniowiecze. Ale jeśli mówisz. ze to decyzja męża, to one chyba takie uległe są. W sumie nie rozumiem, co to za religia, która dyskryminuje całkowicie kobiety, dosyć, że w klatkach ich nie trzymają.
  Witaj Mario po przerwie :-)

 6. ~loonei pisze:

  Cóz…niby nie wolno się wtrącać w wierzenia, zwyczaje innych. Ona pewnie uważa,z e robi dobrze, ze córce potem będzie łatwiej.. ale tez mnie język by świerzbił! Tylko.. czy to by coś pomogło temu dziecku?

 7. Ania pisze:

  Nie potrafiłabym tak żyć. I mimo że jestem zwolenniczką tradycyjnego modelu życia, w któym to facet ma być męski, a kobieta delikatna, to jednak popadanie w taką skrajność, jak Muzułmanie, to nie dla mnie.

 8. ~yellowish pisze:

  Patrząc na ilość książek drukowanych w krajach arabskich, ilość innowacji z tamtych krajów, można rzeczywiście dojść do wniosku, że to średniowiecze. Tym bardziej, że nadal kamieniują ludzi, czy ucinają im głowy. Oglądając zdjęcia z Iranu, czy Iraku ma się wrażenie, że oni się cofają w rozwoju. Religia, to opium dla mas, jak się to mówi, więc nic dziwnego, że tyle oszołomów.
  Pozdrawiam :)

 9. ~Ann pisze:

  Takie życie to nie dla mnie. Według mnie każdy powinien mieć równe prawa. Czy to kobieta czy mężczyzna, czy katolik czy muzułmanin.
  Szkoda tylko dziewczynki, która mimo wszystko wychowuje się w Polsce, w kraju gdzie teoretycznie płeć nie powinna mieć znaczenia.

 10. Generalnie to nikt tam nie ma lekko. Nikt nie ma wyboru kraju, w którym się rodzi! A to nie wina tych kobiet że maja jak mają, nie mamy wpływu na to co tam się dzieje. Obrona praw człowieka tez nie za bardzo może zdziałać w tym temacie.

 11. W życiu bym tam nie chciała żyć. Masakra jakaś to ubieranie się kobiet, zachowanie, zasady i wszystko. Aż się płakać chce, serio :(

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>