Teneryfa skąpana w deszczu!!!

Dodano 23 października 2015, w Życie codzienne, przez Maria Alejandra

Wszyscy myślą, że na Teneryfie wiecznie świeci słońce i wiele w tym prawdy bo podobno wiatr wieje na Teneryfie 296 dni, a słońce świeci 360 dni w roku. Jednak zdarzają się takie dni jak wczorajszy gdzie deszcz się z nieba leje.

12112512_10153210514092473_5682253952171643180_n

Tak wczoraj w pewnym momencie dnia wyglądało niebo zaledwie 15km od miejsca mojego zamieszkania. Tu gdzie mieszkam tez padało, w ciągu godziny tej ulewy zalane zostały niektóre ulice do tego stopnia, że musiały zostać zamknięte.

Popołudniu w internetowej prasie zaczęły się pokazywać informację odnośnie alarmu przeciwdeszczowego, odwołane zostały zajęcia pozalekcyjne we wszystkich szkołach na wyspie, informowano że w dniu dzisiejszy, 3 szkoły na Gran Canarii i 2 na południu Teneryfy dzisiaj nie mają lekcji, im później tym więcej było informacji. Około 20.00 poinformowano, że wszystkie szkoły w Las Palmas de Gran Canaria nie mają zajęć, pół godziny później kolejna wiadomość: Zamykają wszystkie szkoły oprócz szkół średnich i wyższych na całym archipelagu (czyli na wszystkich wyspach), po kolejnych 15 minutach informacja, że wliczone już są szkoły średnie i wyższe.

Zastanawiam się co to może się dzisiaj zdarzyć, jeśli podjęli takie kroki ostrożności, zazwyczaj w takich sytuacjach od rana już padało i tak cały dzień, a dzisiaj jak do tej pory słońce świeci całą swoją pełnią, ani jednej chmurki na niebie, podobno gdzieś w połowie dnia mają nadejść czarne chmury i ulewy, ale zobaczymy co to będzie.

Pozdrawiam serdecznie z jak na razie słonecznej Teneryfy!!

The following two tabs change content below.
Otagowane:  

7 Responses to Teneryfa skąpana w deszczu!!!

 1. o rety! to zdjęcie jest zachwycające i niemal nieprawdopodobne! rewelacja.
  A co do deszczu – jakaś sprawiedliwość na świecie musi być, a deszcz jest potrzebny :)
  buźka ;)

  • Ależ oczywiscie deszcz musi być, ale tutaj jak juz pada to konkretnie i mimo, ze zdarza sie tak prawie co roku to wyspa i tak nie przygotowana na takie ewentualności, mamy już 16.32 a słońce nadal świeci choć w oddali widac nadciagający chmury znad Gran Canarii, a zdjęcie fakt jest powalające.

 2. ~jotka pisze:

  Widzę, że same skrajności tam macie, oby nic złego się nie wydarzyło, bo na żywioł nie ma mocnych…

 3. ~teksanka pisze:

  U nas tez leje od wczoraj (zero deszczu przez 3 ms!). Pozdrawiam nadal deszczowo!

 4. W takim razie życzę dużo słoneczka :) Zdjęcia super. Pozdrawiam Cię

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>